Pitné kúry

Pitné kúry patří mezi nejpopulárnější procedury v Bardějovských lázních. Jsou založeny na pravidelném pití léčivých minerálních vod, které naordinuje ošetřující lékař. Voda z minerálních pramenů obsahuje mineralizaci od 1600 mg/l (pramen Kláara) do 9400 mg/l (pramen Herkules) s obsahem oxidu uhličitého od 2200 do 3800 mg/l. K pitným kúrám se využívají prameny: Hlavní, Lékařský, Klára, Alžběta, Napoleon, František, Herkules a Alexander.

Vodoléčba

Vodoléčba v dnešní době využívá moderních, ale i Kneippových metod léčby pacientů. Dokonalý wellness zážitek nabízejí minerální vody v perličkových, vířivých či přísadových lázních. Ke zlepšení oběhové soustavy napomáhá finská sauna, skotské střiky, turecká parní lázeň nebo střídavá šlapací lázeň.

Termoléčba

Termoléčba založená zejména na aplikaci parafínu, rašeliny, infračerveného záření, elektromagnetických vln a sauny, patří také mezi oblíbené procedury.

Uhličité terapie

Uhličité terapie aplikované zejména pomocí plynových injekcí, ale i inhalací patří také do nabídky procedur, které připravují Bardějovské lázně.