Lázně Pieštany jsou určitě nejvíce proslavené svými lázněmi a patří mezi nejznámější lázeňská města na Slovensku. Historie lázní sahá až do daleké minulosti. Říká se, že léčivé účinky pramenů objevily římské legie. První písemná ochrana lázní je datována do roku 1682.

Základními přírodními léčivými zdroji jsou termální voda s teplotou 67 – 69 °C (aplikuje se formou bazénových a vanových koupelí) a léčivé sirné bahno (aplikuje se ve formě částečných nebo celkových zábalů).

Slovenské léčebné lázně Piešťany patří více než 100 let k popředním evropským lázním v léčbě revmatismu, rehabilitaci pohybového aparátu a nervového systému. Prostřednictvím specializovaných léčebných postupů se snižují zápaly v kloubech a obnovuje se jejich pohyblivost. Posiluje se imunitní systém, regenerují se poškozené chrupavky a zpomaluje se degenerativní proces kloubů.

Lázeňský ostrov je oázou klidu a relaxu, ale nabízí také množství příležitostí ke sportovním aktivitám. Nabídku pro volný čas doplňuje bohatý kulturní program společenského centra, ale i 9-jamkové golfové hřiště a venkovní termální koupaliště “Eva” s tenisovými kurty a hřišti pro plážový volejbal. Přímo na ostrově se nacházejí 2-5 hvězdičkové lázeňské hotely s vlastním rehabilitačním centrem. Překrásný lázeňský park je ideální pro procházky. Spousta kaváren a restaurací nabízí domácí i mezinárodní speciality.