Pieštany návštěvníkům nabízejí nádhernou přírodu. V okolí města je skutečně unikátní, ovlivněná svou polohou a především historií. Nabízí nejrůznější způsoby využití pro sport a relax.

V blízkosti města se nachází vodní nádrž Sĺňava. Díky své rozloze je největší vodní nádrží v širokém okolí. Původně vznikla v 60. letech na řece Váh. Vybudováním této nádrže vznikly vynikající podmínky pro faunu, konkrétně pro ptactvo, které tu nachází útočiště na jaře a na podzim. Mezi další významné prvky, které přitahují turisty, patří určitě i městský park v Piešťanech.

Piešťany jsou poměrně bohaté na architektonické památky a pamětihodnosti. Z nejstarších je to ruina středověkého sakrálního objektu, která pochází ze 14. století. Dále můžeme zmínit cestný most, lázeňskou dvoranu, lázeňský park nebo různé městské pomínky. Několik památek bylo formálně uznáno za kulturní památky, některé dokonce dosáhly mezinárodního uznání.

Město Piešťany je jedním z nejvýznamnějších center kulturního a společenského života na Slovensku. Po celý rok se zde konají akce nejen místního či regionálního,ale i celoslovenského a mezinárodního významu.