Rajecké Teplice je město patřící do Žilinského kraje. Leží na severozápadě Slovenska nedaleko Žiliny. Rajecké Teplice jsou obklopeny Súľovským pohořím a leží v údolí řeky Rajčianky. Na západě od areálu lázní se nacházejí dolomitické vápence Strážovských vrchů. Na východě je obklopuje mohutný hřeben Malé Fatry.

Největším bohatstvím lázní jsou termální prameny, které dosahují teploty až 38°C. V Rajeckých Teplicích vyvěrá 5 pramenů, které pocházejí z vápencových a dolomitických souvrství Malé Fatry. Mezi další přírodní léčivé zdroje patří rašelina.

Mezi obrovskou výhodu patří klimatické podmínky, které mají příznivé účinky během lázeňské léčby. Rajecké Teplice leží v nadmořské výšce 420 m.n.m., právě proto mají mérné, dost teplé a mírně vlhké klima. Během léta se zde nevyskytují nesnesitelně vysoká horka, i když je tu dostatek slunce a slunečných dní během roku. Poloha údolí zajišťuje příznivý směr větru, právě proto je v městečku spousta příznivých bezvětrných dní za rok.

Lázně nabízejí různé druhy pobytů, z nichž si každý dokáže vybrat. Návštěvník se může rozhodnout pro víkendový, relaxační, wellness, detoxikační, léčebný, redukční, antistresový nebo aktivní pobyt. V nabídce je velké množství akčních pobytů, a tak si každý může dopřát vytoužený odpočinek. více o ubytování

Termální lázně jsou hlavním balneoterapeutickým prostředkem,  protože využívají hydrouhličitanovo-vápenato-horečnaté léčivé vody, která působí na naše tělo ozdravně a léčí mnoho onemocnění. více o léčbě

Patří mezi nejstarší lázně na Slovensku, jsou známé už více než 600 let. V posledních letech se investovalo do rekonstrukce, čímž se zvýšila kvalita nabízených služeb. Lázně patří mezi první, které začaly nabízet i wellness služby.Dominantou Rajeckých Teplic je vodní a saunový svět (léčebný dům Aphrodite****).