Rajecké Teplice je město patřící do Žilinského kraje. Leží na severozápadním Slovensku nedaleko Žiliny. Rajecké Teplice jsou obklopeny Súľovským pohořím a leží v údolí řeky Rajčianky. Na západě od areálu lázní se nacházejí dolomitické vápence Strážovských vrchů. Na východě je obklopuje mohutný hřeben Malé Fatry.

Město se nachází 14 km jihozápadně od města Žilina. Návštěvník se do Rajeckých Teplic může dopravit autobusovou, automobilovou nebo i leteckou dopravou.

Železniční doprava

Do Rajeckých Teplic se lze dostat ze Žiliny. Městem prochází trať Žilina-Rajec, přičmž Žilina je hlavní dopravní uzel, přes který směřuje trať Bratislava – Košice, touto trasou projíždí také mnoho mezinárodních spojů (vlaky Intercity, Eurocity a další). Jízdní řády najdete zde.

Autobusová doprava

Pokud jde o mezinárodní spojení z Česka, návštěvník může využít spoje Student Agency, českého dopravce, jehož spoje zajíždějí i do Žiliny. Další alternativou je využití železniční dopravy a potom přestup na autobusový spoj přímo do Rajeckých Teplic, který si návštěvník může zjistit v jízdním řádu.

    Osobní doprava

Rajeckými Teplicemi prochází silnice číslo 64, na niž se napojuje silnice č. E75(směr Kysucké Nové Mesto), dále silnice E50 (směr Košice) nebo dálnice D1 (směr Bratislava).

    Letecká doprava

Nejbližší letiště se nacházejí v Žilině – Dolním Hričově, v Bradislavě, Košicích, ve Vídni, v Krakově a Ostravě. Linka Praha – Žilina funguje každý den kromě soboty 2x denně.