Choroby pohybového aparátu

  • Degenerativní onemocnění (onemocnění páteře, artróza váhonosných a jiných končetinových kloubů, poruchy plotének, skoliózy)
  • Zánětlivá onemocnění (revmatoidní artritida, Bechtěrevova choroba, jiná zánětlivá onemocnění kloubů)
  • Stavy po úrazech a operacích (stavy po zlomeninách, stavy po umělých kloubních náhradách, po poraněních šlach, menisku a po operacích meziobratlových plotének)

Nervové choroby

V Trenčianských Teplicích se léčí stavy po cévních mozkových příhodách, operacích mozku, míchy, nervů, roztroušená skleróza, syringomyelie, stavy po dětské mozkové obrně, chabé obrny způsobené zánětlivým, mechanickým a metabolickým poškozením.

Balneoterapie

Balneoterapii tvoří výběr z léčebných procedur jako jsou wellness masáže, suché zábaly, rehabilitační cvičení na suchu nebo v bazénu, vodoléčba, elektroterapie tepelnými, světelnými a elektrickými přístroji. Zvláštní důraz vzhledem na indikované choroby se klade na léčebnou výživu, kterou tvoří princip dietního stravování.

Balneoterapeutické procedury
 • Vodoléčebné procedury: koupel v termálním bazénu, vanová koupel, perličková koupel, aromaterapie, uhličitá vanová koupel, podvodní masáž, finská sauna, skotské střiky, vířivá koupel, vířivá koupel na horní a dolní končetiny, šlapací koupel, lymfomasáž, thajská masáž, japonská masáž SHIA-TSU, anticelulitidní masáž,
 • Rehabilitační cvičení – cvičení v bazénu (hydrokinezioterapie, aerobic ve vodě, individuální léčebný tělocvik, skupinový léčebný tělocvik, cvičení ve fitnesscentru, trakce krční a bedrové páteře, stacionární kolo, trampolína, steper
 • Elektroléčba: krátkovlnná diatermie jontoforéza, čtyřkomorová koupel, diadynamik, interferenční proudy, magnetoterapie, ultrazvuk, horské sluníčko, solux, laseroterapie, rebox

Mezi další populární a revitalizující procedury můžeme zařadit zejména tyto:

 • Lázně:

K dispozici je 5 bazénů a vanové koupele s přírodní léčivou vodou, která je středně mineralizovaná, termální, vápenato-horečnatá, sirná, se zvýšeným obsahem fluoru a křemíku. Teplota vody dosahuje 36 – 40°C, proto nejsou potřebné žádné další tepelné úpravy. Voda v lázních Trenčianské Teplice je vynikající k relaxaci svalstva, zlepšení prokrvení a účinkuje i proti bolesti.

 • Peloidoterapie:

Minerální fango – zábaly, které tvoří rozemletý mechanicky upravený jílovec smíšený s přírodnou léčivou vodou, upravené na jemnou pastu.
Parafango – atomizované mořské bahno smíšené s parafínem poskytuje blahodárné účinky na revitalizaci a hloubkové čištění pokožky, celkovou relaxaci těla a zlepšení krevního oběhu.
Rašelina – aplikace tohoto čistého přírodního produktu zahřátá na pokojovou teplotu se podává ve formě zábalů a má protizánětlivý, antibakteriální účinek, zlepšuje prokrvení a uvolňuje svalstvo celého těla.

 • Pitná léčba

Pramen Ifigénie – využívá se zejména při onemocněních trávicího traktu, včetně poškození jater, při cukrovce, dně a osteoporóze. Důležitý je hlavně obsah síranů, křemíku a fluoru.